Tallinnas avatakse Berliini müüri originaalelemendi väljapanek

23.10.2014 | 13:04

Uudis
    • Jaga

Riigikantselei ja Okupatsioonide muuseum koostöös Saksamaa Liitvabariigi Suursaatkonnaga avavad Tallinnas Berliini müüri originaalelemendi väljapaneku, et tähistada veerandsaja aasta möödumist müüri langemisest.  

Müüri originaalelemendi kingib Eesti Vabariigile Berliini senat ning selle väljapanek  avatakse 9. novembril mil möödub 25 aastat Berliini müüri langemisest. Müürielement pannakse välja Okupatsioonide muuseumi kõrvale, Kaarli puiestee poolsesse külge. Avamine toimub kell 12.

Nii sündmused Berliinis kui ka Balti kett on vabaduse poole püüdlemise sümbolid ning viisid raudse eesriide langemiseni.   Originaalelement Berliini müürist meenutab ülesaamist Euroopa lõhestatusest ning  see pannakse hirmust võitu saamise, vapruse, kodanikujulguse ja Saksa-Eesti sõpruse märgina välja Okupatsioonide muuseumi kõrvale.

Antud Berliini müüri element paiknes algselt Leipzigi ja Stresemanni tänava nurgal Potsdami väljakul Berliini kesklinnas.

Üle maailma on eksponeeritud rohkem kui 240 Berliini müüri originaalelemendi, näiteks Brüsselis, Riias, Londonis, Singapuris, Los Angeleses, New Yorgis, Ottawas ja mujal.

Saksa saatkond Eestis avab 9. novembril Okupatsioonide muuseumis lisaks ka näituse "Diktatuur ja demokraatia äärmuslikul ajastul", mis jääb avatuks 2. veebruarini 2015.

Pilte Berliini müürist: https://riigikantselei.ee/et/galeriid/berliini-muur

Lisainfo:

Kristiina Tiimus, Riigikantselei, tel 693 5605, mob 53 0304 53, e-post  kristiina.tiimus@riigikantselei.ee

Miriam Ströbel, Saksamaa Liitvabariigi Suursaatkond Tallinnas, tel 627 5312, mob 58 54 1311, e-post  miriam.stroebel@diplo.de