Tallinnas kogunevad reedel 27 riigi ametlike väljaannete esindajad

14.06.2007 | 15:19

Uudis
    • Jaga

Tallinn, Stenbocki maja
14. juuni 2007

14.- 15. juunil toimub Helsingis ja Tallinnas Euroopa Ametlike Väljaannete Foorumi aastakoosolek 27 riigi esindaja osavõtul.

Euroopa Ametlike Väljaannete Foorum loodi 2004. aastal Euroopa Liidu liikmesriikide ametlike väljaannete ja Euroopa Liidu Teataja juhtide poolt, et ühiselt leida lahendusi õigusaktide avaldamisega seotud probleemidele, mis eelkõige puudutavad internetipõhisele õigusaktide avaldamisele üleminekut.

Aastakoosoleku teemadeks on internetis avaldatud õigusaktide ametlikkus, tasuta kättesaadavus, autentsus ja arhiveerimine. Euroopa Liidu liikmesriikidest on elektroonilisele õigusaktide ametlikule avaldamisele üle läinud Austria, Küpros, Sloveenia, Soome, Suurbritannia, Prantsusmaa, Belgia ja Eesti. Austrias paberkandjal ametlikku väljaannet välja ei anta, Belgias trükitakse vaid viis pabereksemplari. Eestis on paberkandjal Riigi Teataja tellijaid jäänud 100 kuni 150.

Eesti Riigi Teataja paistab teiste Euroopa vastavate väljaannete seas silma seaduste ja määruste muudatusi sisaldavate terviktekstide ametlikkuse ja tasuta kättesaadavusega. Ainukese riigina tagab Eesti ametlike terviktekstide tasuta kättesaadavuse muudatuste ilmumisega samaaegselt. Eesti ettepanekul on kavas moodustada rahvusvaheline töörühm seaduste terviktekstide avaldamise parima praktika ja vastavate soovituste väljatöötamiseks.

Lisaks Euroopa Liidu liikmesriikidele osalevad konverentsil Sveits ja Island, kutsutud on ka Horvaatia, Makedoonia ja Türgi esindajad.

Foorumi aastakoosolek toimub esmakordselt Soome ja Eesti korraldamisel kahes linnas. See algab 14. juunil Helsingi Marina Kongressikeskuses ja jätkub 15. juunil Tallinnas Kumus. Varem on foorumi aastakoosolek toimunud Viinis, Kopenhaagenis ja Ljubljanas.

Kumus toimuva arutelu avab riigisekretär Heiki Loot. Ettekandega esineb Linnar Viik ning Soome ja Eesti tutvustavad oma Riigi Teatajate väljaandmise korraldust.

Eesti oli 2002. aasta juunis üks esimesi riike, kes käivitas ametlike elektrooniliste õigusaktide väljaande. Riigi Teataja veebilehelt www.riigiteataja.ee saab otsida seaduste ja üleriigiliselt kehtivate määruste ametlikke terviktekste, milles sisalduvad kõik muudatused iga ajahetke seisuga kehtivas sõnastuses. Elektroonilisest Riigi Teatajast vaadatakse praegu seadusi ligi 500 000 korda päevas.

Lisainformatsioon:
Marika Seppius
Riigikantselei Riigi Teataja osakonna juhataja asetäitja
tel. 5026005
marika.seppius@riigikantselei.ee