Täna algab Stenbocki maja õuemuusika kontserdisari

11.06.2002 | 00:00

Uudis
    • Jaga

Tallinnas, Stenbocki majas, 11. juunil 2002. a. Tallinna parimas vabaõhusaalis - Stenbocki maja sisehoovis - toimuvad sel suvel jälle avalikud tasuta kontserdid. Täna, 11. juunil kell 18 algaval avakontserdil astub üles ansambel Tallinn Baroque kavaga "Hõiskem kiitust kogu maailm." Kavas on Bassano, Thuner, Frescobaldi, Riccio, Monteverdi, Poglietti, Bach, Rossetti, Pezel, Telemann. Kokku saab suve jooksul kuulata kuut suurepärast tasuta kontserti, kuhu on oodatud kõik huvilised. Lisaks Tallinn Baroque'ile astuvad kontsertidega üles veel Raivo Tafenau Quintet, Sax Quatuor, David Timm ja Lembit Saarsalu, Rein Rannap ning Tallinna Kammerorkester Eri Klasi juhatusel.

Tallinn Baroque koosneb tunnustatud solistidest. Uku Joller oli 1989—1993 Eesti Filharmoonia Kammerkoori solist ja vokaalne juhendaja. Ta on esinenud paljudes Euroopa maades, USAs, Kanadas, Jaapanis ja Austraalias, olnud arvukate vokaal-suurvormide solist (Bachi Missa h-moll, Johannese passioon, paljud kantaadid, Händeli "Messias", "Saul", "Iisrael Egiptuses"). Joller õpetab laulmist Eesti Muusikaakadeemias ja osaleb erinevate ansamblite töös (Heinavanker, Vox Clamantis). Raivo Tarum on töötanud ERSOs trompetirühma kontsertmeistrina. Tarum mängis 15 aastat ansamblis Hortus Musicus ja on esinenud peaaegu kõigis Euroopa maades, USAs ja Iisraelis. Ta osaleb Soome-Eesti Barokkorkestri, Tallinn Baroque’i jt ansamblite töös. Tarum on sagedane külaline Põhjamaades barokksuurvormide ettekannetel. Tõnu Jõesaar töötab ERSO tšellorühma kontsertmeistri abina, ta on Noobel Neliku liige. Lisaks osaleb ta paljude ansamblite töös (Tallinn Baroque, Soome-Eesti Barokkorkester, Tallinna Barokkorkester, Rondellus, väike rinG jt). Jõesaar on esinenud kontsertidega paljudes Euroopa maades. Imbi Tarum mängis 14 aastat ansamblis Hortus Musicus. Ta osaleb Soome-Eesti Barokkorkestri, Tallinn Baroque’i jt ansamblite töös, on klavessiini ning basso continuo lektor Eesti Muusikaakadeemias.

Stenbocki maja õuekontserdid toimuvad juba teist suve Riigikantselei ja Eesti Kontserdi koostöös. Eelmise aasta 8. juunil esines Vabariigi Valitsuse ja Riigikantselei maja hoovis vanamuusikaansambel Rondellus, mis pani aluse uuele traditsioonile Tallinna vanalinna muusikaelus.

Kontsertide ajakava: http://www.riigikantselei.ee/index.php?id=1409  

Lugupidamisega,

Jaanus Rankla
Riigikantselei pressinõunik
Tel 693 5832