Tänuürituste sari „Vaba Eesti eest!“ on alanud!

20.05.2021 | 15:03

20. augustil möödub 30 aastat Eesti Vabariigi taasiseseisvumisest. Toetamaks noorte teadlikkust meie riigi loost ja kaasatust meie riigi ajaloo mõtestamisel, korraldab Riigikantselei koostöös erinevate partneritega noortele suunatud projekte. Üheks neist on tänuürituste sari „Vaba Eesti eest!“, mille avapauk toimus kolmapäeval Paide Hammerbecki Põhikoolis.
Paides andsid klassides loengud 20. Augusti Klubi liikmed Ants Käärma, Alar Maarend ja Andrus Ristkok. Kooli aulas rääkis toonastest sündmustest 1987. aasta Hirvepargi miitingu üks korraldaja Lagle Parek.
    • Jaga

Pidulikul aktusel näidati õpetajate ja õpilaste koostöös valminud videot, kus õpilased kajastasid omariikluse taastamisega seotud sündmusi oma kodukandis. Osalejaid tunnustas riigisekretär Taimar Peterkop. 

“Riigi jätkusuutlikkuse tagamiseks on vaja kriitiliselt mõtlevaid kodanikke, kes oleks eestlaseks olemise enda jaoks läbi mõelnud. Kes teavad, mõistavad ja oskavad väärtustada meie riigi lugu. Tänane tänuüritus aitab selgitada ja mõtestada nooremale põlvkonnale taasiseseisvumisega seotud sündmuste ja inimeste tähtsust, et neil oleks võimalus kanda toonast vaimu edasi,” ütles Peterkop Paides.    
Ta lisas, et Riigikantselei tänab kõiki neid inimesi, kes aitasid 30 aasta eest Eesti omariiklust taastada ning ka neid, kes on pühendanud oma aega toimunud tundmaõppimiseks, mõtestamiseks ja edasikandmiseks. 

Kooli aulas kõne pidanud Lagle Parek ütles, et haridus on meie vabadus. “Elu ei pea olema kerge ja ilus. Huvitav elu on etem. Mida haritum sa oled, seda huvitavam on.“
 
Koolides üle-Eesti tunnustatakse tänuürituste sarjaga omariikluse taastamisega seotud inimesi ja meenutatakse taasiseseisvumisega seotud sündmusi.
 
Aktuse galerii leiad siit. 

20. augustil 2021 möödub 30 aastat Eesti Vabariigi taasiseseisvumisest. Riigikantselei korraldab koostöös partneritega aastapäeva raames veel mitmeid noorteprojekte, üritusi ja näitusi. Rohkem infot leiab: www.30aastat.ee. 
 
 

Valitsuse kommunikatsioonibüroo

Jaanus Rohumaa, Iseseisvuse taastamise 30.aastapäeva tähistamise toimkond