Tartus algab II Riigiametnike foorum

03.10.2001 | 00:00

Uudis
    • Jaga

TallinnasStenbocki majas, 3. oktoobril 2001. a.Neljapäeval, 4. oktoobril algab Tartus Vanemuise Kontserdimajas II Riigiametnike foorum, mille teemaks sel aastal on ametniku roll poliitika kujundamisel.

Esinduslikule avaliku sektori juhtimiskonverentsile oli tänase seisuga registreerunud üle 330 osavõtja. Esindatud on põhiseaduslikud institutsioonid, valitsusasutused, maavalitsused, era ja kolmas sektor ning Eesti ülikoolid. Foorumi avaettekande teeb peaminister Mart Laar.

Riigisekretär Aino Lepiku sõnul on tänavuse foorumi eesmärk anda ülevaade ning mõtestada, kuidas toimub poliitika kujundamine ehk kuidas valitsuse poliitika realiseerub programmide, õigusaktide ja avaliku halduse tegevuse kaudu konkreetseteks muutusteks meie elus ning milline roll on selles ametnikel. Ametniku rolli mõtestamisel keskendume asutuste ja ametnike vahelise koostöö ja koordineerimise tähtsusele poliitika kujunemise protsessis ning ametniku töö tulemuslikkuse hindamisele.


Foorumil esimese päeva lõpul tutvustatakse viimastel aastatel riigi- ja kohaliku omavalitsuse asutuste ning era- ja kolmanda sektori organisatsiooni koostöös läbiviidud edukaid projekte ning tehakse teatavaks konkursi Riigiasutuste koostööprojekt 2000-2001 võitjad.


Riigiametnike foorumi otseülekanne, täpne programm ja täiendav info on kättesaadav aadressil http://www.rk.ee/foorumLugupidamisega,Jaanus Rankla

Riigikantselei pressinõunik
Tel 693 5832