Tippjuhid arutavad, millised on Eesti järgmised sada aastat

01.02.2018 | 16:52

Uudis
    • Jaga

Eesti avaliku teenistuse tippjuhid kogunevad Tartus konverentsil „Riigipiirist silmapiirini“, kus tehakse kokkuvõte Eesti eesistumisest ning arutatakse koos Tartu ülikooli teadlastega Eesti tuleviku üle.

Tippjuhid võtavad konverentsil kokku Eesti eesistumise tulemused ja kogemused ning arutavad, milliseid järeldusi saab teha Eesti edaspidiseks tegevuseks Euroopas ning kuidas eesistumise ettevalmistustega saavutatud head vormi säilitada.

Riigisekretär ja eesistumise ettevalmistusi juhtinud valitsuskomisjoni esimees Heiki Loot ütles konverentsi avakõnes, et Eestis tõestas, et on vastutustundlik ja suutlik liikmesriik. „Euroopa Liidu liikmelisuse küpsuseksami sooritasime me hiilgavalt,“ sõnas Loot.

Koos Tartu ülikooli teadlastega arutavad tippjuhid maailma arengut, milliseks kujuneb Eesti riik, keel ja kultuur ning kui palju praegune põlvkond saab tulevikuühiskonda mõjutada.

„Meie eesmärk on mõelda trendidele, mis mõjutavad Eesti tulevikku ning sellele, mida saaksid ja peaksid tegema tippametnikud, et Eesti riik soovitud tuleviku poole liiguks,“ rääkis riigisekretär.

Konverentsil esineb ka peaminister Jüri Ratas.

Eesti avaliku teenistuse tippjuhtide konverents toimub kaheksandat korda. Konverentsil osalevad ministeeriumide kantslerid ja asekantslerid ning ametite ja inspektsioonide peadirektorid. Eestis on kokku 98 avaliku teenistuse tippjuhi ametikohta.

Konverentsi korraldab riigikantselei tippjuhtide kompetentsikeskus ning seda rahastatakse Euroopa Liidu sotsiaalfondist ja riigikantselei eelarvest.

Pilte konverentsilt: https://riigikantselei.ee/et/galeriid/avaliku-teenistuse-tippjuhtide-konverents-1-2-veebruaril-2018-tartus