Toimus märtsikuine kohtumine Estonia laevahukus kannatanute lähedaste ja pääsenutega

15.03.2021 | 18:47

Riigisekretär Taimar Peterkop andis täna, 15. märtsil toimunud kohtumisel parvlaev Estonial hukkunute ja pääsenute esindajatele ülevaate tegevustest Estonia uute asjaolude esialgse hindamise ettevalmistustel. Riigisekretäri kutsel osales kohtumisel Ohutusjuurdluse Keskuse uus juhataja Rene Arikas.
    • Jaga

Riigisekretär kinnitas, et valitsus andis oma 4. veebruari otsusega kindluse, et uute asjaolude uurimiseks vajalik rahastus on tagatud ning Ohutusjuurdluse Keskus saab allveeuuringute ettevalmistamisega edasi minna, et olla valmis, kui Soome ja Rootsi seadused allveeuurimisega lubavad alustada.

Rene Arikas andis ülevaate ettevalmistatavate uuringute plaanist ning kinnitas, et peab oluliseks tagada uurimisega seotud protsesside läbipaistvus. „Läbipaistvuse tagamiseks on Ohutusjuurdluse Keskus edaspidi täielikult avatud pääsenutega otsesuhtluseks,“ kinnitas Arikas. „Minu jaoks professionaalselt on oluline teada saada, millest on tekkinud augud Estonia paremasse pardasse, mis on deformatsiooni põhjused, saada täpsem ettekujutus toimunust. Tegemist on avaliku infoga, soovin võimalikult palju hukkunute omaste ja pääsenute esindajaid kaasata antud protsessi. Samuti on oluline laiema avalikkuse informeerimine, kuna Estonia katastroof on arusaadavatel põhjusel jätkuvalt kõrgendatud huvi objektiks,“ selgitas Rene Arikas.

„Valitsuse rahastamisotsuse oluline klausel oli läbipaistvuse tagamine. On väga hea, kui Ohutusjuurdluse Keskus saab lähedasi oma tegevustega kursis hoida otsesuhtluses. Ka Riigikantselei jääb lähedastega suhtlemisel jätkuvalt avatuks,“ kinnitas riigisekretär Taimar Peterkop.

Kohtumised Estonia laevahukus hukkunute lähedaste ja pääsenute esindajatega toimuvad vähemalt kord kuus. Järgmise kohtumise korralduse lepivad Riigikantselei ja Ohutusjuurdluse Keskus kokku koostöös lähedaste esindajatega.

Rene Arikas alustas Ohutusjuurdluse Keskuse juhataja ametikohal 1. märtsil 2021.

Valitsuse kommunikatsioonibüroo

üksus