Toimus riigisekretäri kolmas kohtumine Estonia laevahukus kannatanute ja lähedaste esindajatega

15.12.2020 | 10:07

Uudis
    • Jaga

Riigisekretär Taimar Peterkop kohtus 14. detsembril parvlaev Estonia hukkunute lähedasi esindavate Eesti organisatsioonide esindajatega.

Kohtumisel osalesid külalistena välisministeeriumi asekantsler Erki Kodar ning Eesti ohutusjuurdluse keskuse juht Jens Haug.

„Eesti välisministeerium on algatanud kolmepoolsed konsultatsioonid Soome ja Rootsiga, et õigusekspertide tasemel arutada küsimusi seoses MS Estoniat puudutava hauarahulepinguga ja selle rakendamisega riikide siseriiklikus õiguses,“ märkis riigisekretär. Esimene kohtumine Eesti, Soome ja Rootsi välisministeeriumide vahel toimus 9. detsembril.

Ohutusjuurdluse Keskuse juht Jens Haug andis lähedastele ülevaate Eesti, Rootsi ja Soome ohutusjuurdluse asutuste algatatud täiendavate asjaolude esialgsest hindamisest, mis praeguses kontekstis on mõnevõrra paralleelne valitsuste alustatud uurimise ettevalmistusest.

„Eesti, Soome ja Rootsi ohutusjuurdluse asutused on oma tegevuses sõltumatud ja räägivad oma uurimisvajadustest ise,“ toonitas riigisekretär. Riigisekretär lisas samas, et õiguslikud küsimused tuleb uute asjaolude uurimiseks Eestil, Soomel ja Rootsil lahendada ka ohutusjuurdluse asutuste võimalike tulevaste uurimisvajadustega seoses.

Tegemist oli järjekorras kolmanda igakuise kohtumisega, et anda lähedastele ülevaade arengutest Estonia uute asjaoludega seotud uurimistegevuste ettevalmistamisel.

Valitsuse kommunikatsioonibüroo

-