Uued trükised annavad Euroopa Liidust enam eestikeelsest teavet

30.10.2000 | 00:00

Uudis
    • Jaga

Tallinnas Stenbocki majas, 30. oktoobril 2000. a. Rahvusraamatukogus esitletakse teisipäeval, 31. oktoobril kell 13 enam kui tosinat uut eestikeelset Euroopa Liitu tutvustavat trükist, mis teevad eurointegratsiooni alase teabe elanikele paremini kättesaadavaks.

"Kõigile, kes soovivad Euroopa Liidus partnereid leida või sidemeid laiendada on näiteks oluline esitletav kontaktkataloog," ütles ürituse avav riigisekretär Aino Lepik. Riigikantselei Euroopa Liidu infosekretariaadi juhataja Mare Haab toonitas, et ükski esitletavatest trükis pole elitaarne, vaid need on kõigile eurointegratsioonist huvitatuile. "Mitmeid üritusel esitletavaid üllitisi on trükitud vähemalt 5000 eksemplari ja neid jagatakse soovijatele tasuta," lausus Haab.

Esitlusel olevate tänavu ilmunud Euroopa Liidu teemaliste trükiste hulgas on nii loengukomplekt ja kõvakaanelised raamatud, kui brošüürid, teabelehed, ning infovoldikud. Trükised on välja antud Riigikantselei Euroopa Liidu infosekretariaadi poolt või Riigikantselei toetusel. Esitlusest võtavad osa Euroopa Liidu liikmesriikide suursaadikud.

Lähemalt: Paavo Palk, Riigikantselei Euroopa Liidu infosekretariaadi nõunik, PaavoP@wp.rk.ee , tel. 693 5218, www.elis.ee  

Jaanus Rankla
Riigikantselei pressiesindaja
Tel 693 5832