Vabariigi Valitsuse uus koosseis astub ametisse

09.04.2003 | 00:00

Uudis
    • Jaga

Tallinnas Stenbocki majas, 9. aprillil 2003. a. Neljapäeval, 10. aprillil kell 10 annab Juhan Partsi juhitav Vabariigi Valitsus Riigikogu ees ametivande ning astub ametisse. Vabariigi Valitsuse ametisse astumisel annab suulise ametivande peaminister. Seejärel kirjutavad Riigikogu saalis vande tekstile alla kõik ametisse astunud valitsuse liikmed. Vande andmise juures viibib riigisekretär. Ametivande tekst on järgmine: "Asudes täitma Vabariigi Valitsuse liikme kohustusi, olen teadlik, et kannan selles ametis vastutust Eesti Vabariigi ja oma südametunnistuse ees. Tõotan pühalikult jääda ustavaks Eesti Vabariigi põhiseaduslikule korrale ning pühendada oma jõu eesti rahva heaolu ja tuleviku kindlustamisele." Uue valitsuse ametisse astumisel vabastab Vabariigi President tagasiastunud Vabariigi Valitsuse oma otsusega ametist. Vabariigi Presidendi otsus ning teadaanne uue Vabariigi Valitsuse astumise kohta avaldatakse Riigi Teatajas.

Pärast ametivande andmist toimub Toompea lossi Valges saalis tseremoonia, kus kohtuvad ametist lahkunud valitsus ja ametisse astunud valitsus ning Siim Kallas ja Juhan Parts peavad kõne. Toimub fotografeerimine. Tseremooniale on palutud ajakirjanikud.

Peaminister Juhan Parts ja Siim Kallas siirduvad seejärel Stenbocki majja, kus toimub kohtumine Riigikantselei töötajatega. Kohtumisele on palutud ajakirjanikud. Ministrid siirduvad Toompea lossist koos ministeeriumite kantsleritega ministeeriumitesse.


Lugupidamisega,

Jaanus Rankla
Riigikantselei pressinõunik
Tel 693 5832