Valitsus moodustas Eesti Vabariigi 100. aastapäeva tähistamise ettevalmistamiseks valitsuskomisjoni

15.11.2012 | 10:18

Uudis
    • Jaga

Valitsus otsustas tänasel istungil moodustada Eesti Vabariigi 100. aastapäeva tähistamise ettevalmistamiseks valitsuskomisjoni, kuhu kaasatakse aastapäeva tähistamisega enam seotud ministrid, riigisekretär ja Vabariigi Presidendi esindaja. Peaministri juhitud komisjoni ülesanne on tagada Eesti Vabariigi 100. aastapäeva (EV100) väärikas ja meeldejääv tähistamine.

Pärast valitsuskomisjoni moodustamist luuakse riigikantselei juurde EV100 juhtrühm, kes töötab välja EV100 programmi loomise alused ning kaardistab võimalikud koostööpartnerid. EV100 juhtrühma juures nähakse ette nõuandev kogu, millesse kaasatakse loomeliitude ja ühiskondlike organisatsioonide esindajad. EV100 korraldustoimkonna ülesanne on juhtrühma juhiste järgi laiapõhjalise rahvusvahelise juubelikava koostamine ning selle elluviimine.

Ühtlasi on alustatud EV100 pühendatud konkursside (näiteks filmi, kujutava kunsti ja teatri valdkonnas) ettevalmistamisega ning institutsioonide ja ühenduste kaardistamisega, kellelt loodetakse panust EV100 väärikasse tähistamisse.

Komisjoni teenindab riigikantselei.