Veebimäng „Go Viral!“ vaktsineerib COVID-19 teemalise väärinfo vastu

14.05.2021 | 07:58

Täna eesti ja vene keeles lansseeritud kõigile vabalt kättesaadav „Go Viral!“ asetab mängija koroonaviiruse teemalise väärinfo looja ja levitaja kingadesse, et anda realistlik ja vahetu ülevaade peamistest võtetest, mida väärinfo levitamiseks kasutatakse. Seda tehes õpivad kasutajad väärinfot paremini märkama ja omandavad selle suhtes kriitilisema pilgu.
    • Jaga

„Sarnaselt koroonaviirusele endale, võib ka väärinformatsioon hüppeliselt kasvava kiirusega levida. Seda eriti kriisiolukorras, mil inimeste infovajadus on tavapärasest suurem. Kui COVID-19 vaktsiinid annavad meie organismile valemi viirusevastase kaitsekihi ehitamiseks, siis „Go Virali!“ eesmärk on panna meie mõistused tootma antikehi väärinfo vastu. Seda kõike ohutus ja mängulises keskkonnas,“ selgitas valitsuse kommunikatsioonibüroo direktor Eero Raun.

„Ühtlasi on see hea näide sellest, kui oluline on üleilmse kriisi ajal ladus riikidevaheline koostöö. Kuivõrd lahendus, mille britid välja töötasid, on universaalne, nägime selles head võimalust pakkuda Eesti inimestele olulist abimeest infomüras orienteerumiseks,“ lisas Raun.

„Mul on väga hea meel, et Briti ja Eesti valitsuste koostöö tulemusena on „Go Viral!“ mäng nüüd kättesaadav ka eesti ja vene keeles, ning see saab kaasa aidata koroonaviirusega seotud väärinfo leviku vähendamisele Eestis,“ kommenteeris projekti Briti suursaadik Eestis Theresa Bubbear.

„Nagu me oleme juba näinud teistes riikides ja keeltes, on „Go Viral!“ efektiivne tööriist, mis aitab inimestel väärinfot paremini ära tunda. Inimeste suunamine faktipõhise info juurde nii pandeemia kui ka vaktsineerimise teemadel aitab päästa elusid,“ täiendas suursaadik.

Koroonaviiruse teemaline mäng „Go Viral!“ tugineb samal põhimõttel töötavale ent laiema teemadevalikuga mängule „Bad News“, mis on tänaseks tõlgitud enam kui kümnesse keelde ja mida on mänginud üle maailma enam kui miljon inimest. „Bad Newsi“ positiivset mõju inimeste võimele väärinfot ära tunda on tänaseks ilmestanud mitmed rahvusvahelised teadusuuringud.

„Go Virali!“ töötas välja Cambridge’i ülikool koos Ühendkuningriigi riigikantselei, Hollandi algatusega DROG ja loovagentuuriga Gusmanson. Mängu eesti- ja venekeelsed versioonid sündisid Ühendkuningriigi ja Eesti riigikantseleide koostöös.

„Go Viral!“ eesti keeles: www.goviralgame.com/et 
„Go Viral!“ vene keeles: www.goviralgame.com/ru 
 

Valitsuse kommunikatsioonibüroo

Siim Kumpas, strateegilise kommunikatsiooni nõunik