Veteranipäeva puhul heisatakse Eestis lipud

23.04.2021 | 07:45

Reedel, 23. aprillil on veteranipäeva puhul Eestis lipupäev. Eesti lipu heiskavad kõik riigi- ja omavalitsusasutused ning avalik-õiguslikud juriidilised isikud. Veteranide auks võivad Eesti lipu heisata ka kõik teised.
    • Jaga

Lipud heisatakse päikesetõusul või hiljemalt kell kaheksa hommikul ja langetatakse päikeseloojangul. Kui lippu ei langetata, tuleb see pimedal ajal valgustada.

Veteranipäevaga väärtustame veterane ning nende perekondi ja lähedasi, kes on sõjalistel operatsioonidel kodust kaugel tugevdanud Eesti julgeolekut või teenistuses viga saanud. Lipuheiskamisega väljendame veteranidele tunnustust ja tänu. Kaitseväe ja Kaitseliidu veteranide hulka kuulub üle 3000 inimese, nende hulgas 123 naisveterani.

Kell 10.00 toimub Tapa linnakus Afganistanist Camp Bastionist toodud ausamba juures langenute mälestamine, kell 12.00 toimub kaitseväe kalmistul kaplani teenistuse eestvedamisel tseremoonia, kus õnnistatakse veteranide mälestustuli, süüdatakse laternad ning lähetatakse tuli haudadele ja vabadusvõitlusega seotud mälestuspaikadele. Päeva lõpetab ETV2 eetris kell 22.00 algav „Veteranirock 2021“, kus muusikalise etteaste teevad ansamblid Shanon, Nevesis, Smilers ja Kaitseväe Orkestri ajateenijate bänd.

Gert Uiboaed

Riigikantselei sümboolikanõunik