VIIS saab aastaseks

07.03.2001 | 00:00

Uudis
    • Jaga

TallinnasStenbocki majas, 7. augustil 2001. a.Aastat tagasi, 8. augustil 2000 alustas tööd Vabariigi Valitsuse Istungi Infosüsteem (VIIS). Eesti tarkvaraspetsialistide poolt loodud unikaalne süsteem on end aasta jooksul kasutuses igati õigustanud ning toonud Eestile kuulsust üle maailma.

VIIS koosneb veebipõhisest tarkvarast, valitsuse liikmete ning istungit teenindava personali töökohtadest, terminali- ja andmebaasiserverist, audiosüsteemist ning esitlussüsteemist istungi külaliste tarvis. VIISi tarkvaralahendus töötati välja firmas MicroLink Süsteemide AS Riina Einbergi juhtimisel, esitlus ja audiolahendused valmistasid AS Datel ja AS Pristis. Süsteem lubab asendada paberdokumendid elektroonsetega, kiirendab ja lihtsustab valitsuse istungi ettevalmistamist, läbiviimist ja vormistamist ning hoiab kokku paberikulusid ja ratsionaliseerib andmeedastust. 

Unikaalse infosüsteemiga on tutvunud paljud Eestit külastanud kõrged väliskülalised, samuti on VIISi tutvustatud välismaal, hiljuti tutvusid VIISiga Prantsuse Vabariigi president Jacques Chirac, Läti Vabariigi avaliku halduse reformi minister Janis Kruminš ning ÜRO Peaassamblee president Harri Holkeri. Riigikantselei on tutvustanud VIISi Soome valitsusele.

Riigikantselei istungiosakonna juhataja Reet Ringo sõnul võeti VIIS kiiresti omaks ning muutunud töös asendamatuks abivahendiks. “Kartused, et VIISi selgeksõppimine võtab aega ja on keeruline osutusid alusetuteks. Nii ametnikud kui ministrid on VIISi omaks võtnud. VIIS on olnud suur samm edasi digitaalse asjaajamise juurutamises, meie töö on muutunud palju kiiremaks ja efektiivsemaks”, ütles Ringo.

VIISi tutvustamise eest avalikkusele pälvis Riigikantselei konkursil Suhtekorraldustegu 2000 eriauhinna. 


Vaata lisaks: VIIS: http://www.riik.ee/valitsus/viis/
VIISi tutvustav video:
http://www.mls.ee##saurus649code##/e_valitsus.mpg

Lähemalt: Reet Ringo, Riigikantselei istungiosakonna juhtaja, tel 693
5780Jaanus Rankla
Riigikantselei pressinõunik
Tel 693 5832