Täna tähistatakse riigivanem August Rei sünnikoht

23.04.2008 | 13:19

Uudis
    • Jaga

Tallinn, Stenbocki maja
23. aprill 2008

Täna, 23. aprillil kell 15 avavad riigisekretär Heiki Loot ja ja Türi vallavanem Toomas Marrandi mälestuskivi Asutava Kogu esimehe ja riigivanema August Rei sünnikohas Kurla koolimaja juures Türi vallas.

Avamisele järgneb kõnekoosolek Pilistvere kultuurimajas, kus esinevad ettekannetega Ivari Padar, Trivimi Velliste, Jüri Kahn, Enno Penno ning Küllo Arjakas, kes räägivad August Reist kui poliitikust ja sotsiaaldemokraadist, kui Asutava Kogu esimehest, välisministrist ja diplomaadist ning tema pagulasaastatest.

Eesti Vabariigi juubeliaasta jooksul tähistab riigikantselei koostöös kohalike omavalitsustega kõik seni veel märkimata riigijuhtide sünnikohad, avaldades austust meie riigimeestele, neid meile andnud valdadele ja linnadele ning meie ajaloole. Iga riigipea sünnikoha tähistamiseks on valitud suurmehe tegevusega seotud tähtpäev. August Rei sünnikoha tähistamise päev on ka Asutava Kogu kokkukutsumise kuupäev.

August Rei kohta on võimalik lisaks lugeda www.riik.ee/augustrei 

Riigivanema ja Asutava Kogu esimehe August Rei sünnikoha tähistamisel Järvamaal Kurla külas kell 15.00 ütleb avasõnad riigisekretär Heiki Loot, sõna võtavad Türi vallavanema Toomas Marrandi, mälestuskivi õnnistab EELK pastor-emeeritus Vello Salum. August Rei perekonna poolt kõneleb Enn Rei.

Ettekandeõhtul Pilistvere rahvamajas Viljandimaal Kõo vallas kell 16.00 esinevad:
Ivari Padar –  August Rei kui sotsiaaldemokraat
Trivimi Velliste – August Rei ja Asutav Kogu
Jüri Kahn – August Rei - välisminister ja diplomaat
Enno Penno – August Rei pagulasena Rootsis
Küllo Arjakas – August Rei elust ja poliitilisest tegevusest
Ettekandeõhtut juhatab ajaloolane Jaak Pihlak

Riina Soobik
Valitsuse kommunikatsioonibüroo
tel. 534 00736, 693 5950
e-post: riina.soobik@riigikantselei.ee